Projekts “Zaļā Sarkandaugava” ir Sarkandaugavas attīstības biedrības iniciatīva, kas norisinās no 2019. gada aprīļa līdz augustam Sarkandaugavas apkaimē ar mērķi  akcentēt lēnā un zaļā dzīvesveida, pilsētvides uzlabošanas un pilsētnieku dzīves kvalitātes nozīmi.  Projektā “Zaļā Sarkandaugava” plānota virkne dažādu pasākumu – konkurss “Sarkandaugavas dārznieks”, lekcija “Piemājas košumdārzs pilsētā”, brīvdabas kino seansi, jogas nodarbības un “Zaļo īkšķu” darbnīca. Projekts tiek tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Konkurss “Sarkandaugavas dārznieks”

Noslēdzies konkurss “Sarkandaugavas dārznieks”

Balsojums par konkursa “Sarkandaugavas dārznieks” portāla Facebook lietotāju favorītu

Iepazīsties ar konkursa “Sarkandaugavas dārznieks 2019” dalībniekiem

Konkurss “Sarkandaugavas dārznieks” tiek rīkots, lai popularizētu piemājas košumdārzu un zaļo balkonu iniciatīvu ieviešanu Sarkandaugavas apkaimē, radītu interesi Rīgas pilsētas iedzīvotājos un motivēt piedalīties savas piemājas teritorijas apzaļumošanā un labiekārtošanā, izplatot informāciju par konkursa norises gaitu un rezultātiem sociālajos tīklos un plašsaziņas līdzekļos, kā arī lai apbalvotu skaistāko un interesantāko Sarkandaugavas apkaimes priekšdārziņu, balkonu/puķu kastu un pagalmu īpašniekus.Konkursa “Sarkandaugavas dārznieks” pieteikumu iesniegšanas termiņš: no 2019.gada 10. maija līdz 10.jūnijam. Saņemto pieteikumu apkopošanas un izvērtēšanas termiņš ir 2019.gada 1.augusts.

Konkursa nolikums
Pieteikuma anketa

Piemājas košumdārzs pilsētā

Kā pirmais pasākums projekta ietvaros 10.maijā 19:00 Bērnu un Jauniešu centrā “Laimīte” (Sarkandaugavas ielā 24), notika ainavu arhitektes Ilzes Rukšānes stāstījums “Piemājas košumdārzs pilsētā”, kurā ikviens interesents varēja uzzināt noderīgus padomus gan par augu izvēli, gan praktiskiem risinājumiem un piemēriem, labiekārtojot pilsētas ārtelpu. Pasākuma laikā tika atklāts projekta galvenais notikums – konkursu “Sarkandaugavas dārznieks”.

Noderīgi materiāli pagalmu telpas iekārtošanu daudzdzīvokļu namu kvartālos*

*Izmantoti Latvijas ainavu arhitektu biedrības projekta “Pagalmu renesanse” materiāli.

 
Personāla atlase