EventCoverPicture2

Gājēju un veloceļa iecere tika iesniegta izvērtēšanai Rīgas domes Satiksmes departamentā 2016. gada janvārī.

Ņemot vērā tuvā nākotnē paredzētā pārvada pār sliežu ceļiem Rīga – Skulte 1. kārtas būvniecību, aktuāli bija informēt nākamo projektētāju (konkurss noslēdzies 08.02.2016) par iespējoamo gājēju un veloceļa potenciālo  atrašanās vietu.

Rīgas domes Satiksmes departamenta atbilde par ieceri:

velocela iecere

 

Par gājēju un veloceļa ieceri

Sarkandaugavas apkaime ir ļoti labi sasniedzama un ir labi savienota ar dažādām Rīgas apkaimēm un ne tikai. Sarkandaugavā ir sava dzelzceļa stacijas pietura “Sarkandaugava”,  Viestura prospekts un Tilta iela, kuru izvēlas daudzi kā savu tranzītceļu virzienā uz pilsētas centru. Cauri apkaimi iet vairāki transporta veidi, pārsvarā Vecmīlgrāvis, Jaunciems – Centrs maršrutā un kas nav mazsvarīgi arī tramvajs (nr.5), kas savieno Mīlgrāvi – Sarkandaugavu ar Pārdaugavu (Iļģuciems).

Smagā tranzītsatiksme Sarkandaugavā – Tilta iela un dzelzceļa sliedes, kas pārdala apkaimi uz četrām daļām, bieži vien rada negatīvu iespaidu, ka apkaimē nekā cita nav, jo nākas vien noraudzīties uz sastrēgumiem Tilta ielā vai nesakārtoto dzelzceļa malu. Viestura prospekta dzīvojamā zona, ar lielāko iedzīvotāju skaitu apkaimē, atrodas starp diviem lielceļiem – Viestura prospekta 4 joslu brauktuvi un dzelzceļu ar neērtām pārejām uz apkaimes centru.

Teritorija gar dzelzceļa sliedēm Sarkandaugavā, atšķirībā no citām līdzīgām vietām Rīgā ir diezgan plata un daļēji izmantota.

Visaktīvākā zona ir trotuārs Sliežu ielā no Aldara parka līdz Tilta ielai. Pārējās vietās redzam cilvēku un velosipēdistu iemītas taciņas, kas parāda virzienus kādos apkaimes iedzīvotāji pārvietojas ikdienā.

IMG_7745

Lai arī dzelzceļš šķir, tas arī savieno:

— Tas ir taisnākais ceļš
— Tas ir drošākais ceļš
— Tas ir klusākais un mierīgākais ceļš

Veloceļš būtu ērta, ātra un droša alternatīva Viestura prospektam, Tvaika un Duntes ielām. Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem — arī kā alternatīva braukšanai cauri atpūtnieku pilnajam Mežaparkam. Ceļa garums ir apmēram 5 km. Šis ceļš savieno arī Rīgas Ziemeļu apkaimi Sarkandaugavu ar Mīlgrāvi un Čiekurkalnu. 

Paredzams, ka ceļš sākot no Mangaļi stacijas ir jāveido Viestura prospekta pusē cauri priežu mežam. Ņemot vērā nākotnē plānoto automaģistrāli pār dzelzceļu (Viestura – Tvaika pārvads), pareizi iekārtots un labi apgaismots gājēju un velo ceļš būtiski atvieglos cilvēku ikdienas gaitas un veicinās drošāku un atrāku veidu kā nokļūt līdz pakalpojumiem pāri dzelzceļam.

Pirmā pāreja ir pie Rīgas 28.vidusskolas, tālāk gar Aldara parku ceļš ved pa Sliežu ielu, šķērsojot Tilta ielu līdz Sarkandaugavas dzelzceļa stacijai un tālāk līdz stacijai “Brasa”.

Sarkandaugavā ceļs savieno un tā tiešā tuvumā atrodas (no Z uz D): Viestura prospekta daudzdzīvokļu mājas, bērnudārzi, Rīgas 28.vidusskola, Aldara parks un Aldara komplekss (Alus muzejs un “Dauderi”), medicīnas centrs “Vesels”, Sarkandaugavas reģionālais sporta centrs, BJC “Laimīte”, Puškina licejs, Sarkandaugavas parks, Sarkandaugavas pasta nodaļa, Rīgas 18. vakara maiņu vidusskola, Sarkandaugavas stacija, Jūras medicīnas centrs, Rīgas ortopēdijas un traumataloģijas centrs.

Sarkandaugavas apkaime ir iekļauta Rīgas pilsētasilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam kā vienu no prioritārajām apkaimēm, kurās nepieciešami uzlabojumi. Šis gājēju un velo ceļš gar dzelzceļu ir būtisks un paliekošs infrastruktūras objekts, kas vistiešāk kalpos tieši vietējiem iedzīvotājiem, kā arī veicinās pārvietošanos ar divriteni un citiem sporta veidiem (skriešana, skrituļošana) drošā, sakārtotā vidē.

Gājēju un velo ceļš

Park & Ride pie Mangaļu stacijas
Plānotoais Park & Ride stāvlaukums pie Mangaļu stacijas

Draudzība2

Sarkandaugava2

 

IMG_7999

IMG_7998

 

 
Personāla atlase