“Sarkanais tunelis” – jauna ielu mākslas vieta Sarkandaugavā!

Pateicoties “Mežpils Alus” (AS “Aldaris”) atbalstam kampaņas “Dari savu pilsētu labāku!” (2022) ietvaros, kurā Sarkandaugavas attīstības biedrība iesniedza savu idejas pieteikumu Sarkandaugavas uzlabošanai, tunelī pie Limbažu ielas 8 sporta centra 13.11.2023. atklāta publiskās ārtelpas mākslas vieta “Sarkanais tunelis”.

Ar šīm krāsu pārmaiņām, mākslinieka Daiņa Rudens veidotām, Sarkandaugavas attīstības biedrība vēlējās tuneļa atmosfēru radīt gaišāku, krāsaināku, patīkamāku. Lai, caurejot tunelim, šķērsošanas sekundes būtu pozitīvu emociju piepildītas. Pacilājoša mākslas darba radīšana šajā vietā tika uzskatīta par labāko risinājumu.

Tuneļa zīmējumi tapuši, iedvesmojoties no mūsu biedrības izveidotās aptaujas gada sākumā, kur iedzīvotājiem lūdzām iesūtīt savas asociācijas vārdiem “sarkans” un “Sarkandaugava”.
Uz tuneļa sienām jaunā, zemeņu stilā, arī atdzimis daudzu iedzīvotāju iemīļotais Daiņa Rudens grafiti SARKANDAUGAVA, kas agrāk atradās pie Dauderu parka, bet parka pārbūves dēļ tika likvidēts.
Uzgleznots arī gulbis, kas Sarkandaugavas vecupē bieži sastopams, ziedi no apkaimes lepnuma – “Mazās Holandes” pavasara dārza Tvaika ielā, 5. tramvajs, kas aizvizina no viena Daugavas krasta uz otru.
Tā kā tuneļa apkārtne ir iecienīta suņu pastaigu vieta, arī cilvēka labākais draugs zīmējumā iekļauts – zeltainais retrīvers ar frāzi Un mums būs suns no “Astro’n’out” dziesmas “Manifestē”. Kā manifestācija lieliem un maziem par vēlmi pēc mīļa drauga.

Vairāk par projektu varat uzzināt šajā TVNET rakstā.

Cieni mākslu ielās!
Visus grafiti entuziastus aicinām respektēt gan šo tuneļa mākslas darbu, gan citas sienas un fasādes
un doties izpausties uz Rīgā pirmo legālo atvērto grafiti sienu
– Riga Open Wall – Sarkandaugavas radošajā kvartālā “Provodņiks”.
Instagram – Riga Open Wall

 
Personāla atlase