Zied koku apdobes!

2024

27. aprīlī un dienu pirms 4. maija svētkiem mūsu biedrības brīvprātīgie ir realizējuši Rīgas ielām neierastu apzaļumošanas projektu – koku apdobju iekopšanu.


Koku apdobes ir termins, kas nozīmē brīvo zemes vietu ap kokiem. Vietu iespējams aizpildīt, iesējot vai iestādot videi piemērotus augus. Praksi, kas pasaulē kļūst aizvien populārāka, piekopj gan privātos dārzos, gan arī publiskajos apstādījumos. Pilsētvides ielas šādam dārzkopības paņēmienam ir īpaši piemērotas, jo nereti ietvēs ieasfaltēto koku laukumiņš ir nekopts un ar brīvu vietu dabas daudzveidības papildinājumam krāšņu augu veidolā.

Iedvesmu puķu klājumam ietvēs smēlāmies no SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” dārznieces Vinetas iekoptajām dobēm Grīziņkalnā 2023. gada pavasarī. Sirsnīgs paldies Vinetai par konsultēšanu un dalīšanos pieredzē!

Gadiem tukšajā, 7 m2 lielajā apdobē pie BJC acis priecēs ne tikai viengadīgās puķes: iestādīts pildītais filadelfs ‘Minnesota Snowflake’.

Katrā dobē iesēto augu sarakstu pagaidām paturam noslēpumā.
Gaidām pirmos asniņus un ziedu pilnbriedu!

Aicinam ikvienu ar cieņu un rūpēm dobes pieskatīt un arī pašiem ar papildu zemi un dažām sēklu paciņām iekopt kādu Sarkandaugavā vai citā apkaimē noskatītu skumīga paskata zemes četrstūrīti! Cilvēkiem un bitēm, tauriņiem un citiem lidonīšiem par prieku!

Informācija, sekojot dabas ciklam, tiks papildināta.

Sīmaņa un Āžu ielas krustojums


Sīmaņa iela 14 (pie bijušās Rīgas 18. vakara vidusskolas)


Sliežu un Tilta ielas krustojums (pie “Rimi”)


Sarkandaugavas un Limbažu ielas krustojums (pie BJC “Laimīte”)