Sarkanais tunelis

2023

Pateicoties “Mežpils Alus” (AS “Aldaris”) atbalstam kampaņas “Dari savu pilsētu labāku!” (2022) ietvaros, kurā Sarkandaugavas attīstības biedrība iesniedza savu idejas pieteikumu Sarkandaugavas uzlabošanai, tunelī pie Limbažu ielas 8 sporta centra
2023. gada 13. novembrī atklāta publiskās ārtelpas mākslas vieta “Sarkanais tunelis”.

Ar šīm krāsu pārmaiņām, mākslinieka Daiņa Rudens veidotām, Sarkandaugavas attīstības biedrība vēlējās tuneļa atmosfēru radīt gaišāku, krāsaināku, patīkamāku. Lai tuneļa šķērsošanas sekundes būtu pozitīvu emociju piepildītas. Pacilājoša mākslas darba radīšana šajā vietā tika uzskatīta par labāko risinājumu.

Tuneļa zīmējumi tapuši, iedvesmojoties no mūsu biedrības izveidotās aptaujas gada sākumā, kur iedzīvotājiem lūdzām iesūtīt savas asociācijas vārdiem “sarkans” un “Sarkandaugava”.
Uz tuneļa sienām jaunā, zemeņu stilā, arī atdzimis daudzu iedzīvotāju iemīļotais Daiņa Rudens grafiti SARKANDAUGAVA, kas agrāk atradās pie Dauderu parka, bet parka pārbūves dēļ tika likvidēts.
Uzgleznots arī gulbis, kas Sarkandaugavas vecupē bieži sastopams, ziedi no apkaimes lepnuma – “Mazās Holandes” pavasara dārza Tvaika ielā, 5. tramvajs, kas aizvizina no viena Daugavas krasta uz otru.
Tā kā tuneļa apkārtne ir iecienīta suņu pastaigu vieta, arī cilvēka labākais draugs zīmējumā iekļauts – zeltainais retrīvers ar frāzi Un mums būs suns no “Astro’n’out” dziesmas “Manifestē”. Kā manifestācija lieliem un maziem par vēlmi pēc mīļa drauga.

Vairāk par projekta tapšanas gaitu var uzzināt šajā TVNET rakstā.