VIDEO:

Ielas garumā par DUNTES ielu. Ūdru grāvis un Sarkandaugavas vecupe. Vai tai ir nākotne?

http://www.ltv.lv/lv/raksts/07.12.2013-ielas-garuma.-duntes-un-laktas-ielas.id21515/

 

Mobilitāte, infrastruktūra

Rosina veidot Brasas–Mangaļu velo un gājēju ceļu

2015.09.26.

Kad pašvaldība vai kāds investors plāno pārmaiņas, kas var skart satiksmes infrastruktūru, svarīgi ir informēt sabiedrību, uzklausīt tās attieksmi vai pat to veidot, izskaidrojot ieguvumus. Šajā gadījumā ir otrādi – iniciatīva par gājēju un velosipēdistu ceļu izbūvi šobrīd brīvajā telpā gar dzelzceļa līniju no Brasas līdz Mangaļiem nāk vistiešākajā veidā no tautas.

http://www.diena.lv/latvija/zinas/rosina-veidot-brasas-mangalu-velo-un-gajeju-celu-14113241

 

Labas vietas TALKA Alekša skvēram Sarkandaugavā

2013.05.24.

Projekta mērķis ir veidot Alekša ielas skvēru par interesantu, labu vietu Sarkandaugavā, piešķirot tai identitāti un krāsainību. Labas vietas TALKĀ 31. maijā notiks ideju radīšana, lai līdz rudenim skvēru piepildītu ar interaktīviem dizaina elementiem.

http://www.a4d.lv/lv/notikumi/labas-vietas-talka-aleksa-skveram-sarkandaugava/

Uz Sarkandaugavas iedzīvotāju rēķina Rīgas dome risinās satiksmes problēmas pilsētā

2013.01.30.
Daudzus gadus atpakaļ, kā problēmas risinājums, tika piedāvāts Viestura prospekta un Tvaika ielas pārvads. Lai arī projekts izstrādāts, un vēlāk mainīts, tas galu galā, zaudējis savu aktualitāti noilguma dēļ. Taču vēlēšanu gadā Rīgas Domes amatpersonas atcerējās par tāda esamību un, nu jau steidzamības kārtā gatavas projektu aktualizēt. Pārvads tik tiešām būtu labs risinājums, tas atslogotu dzelzceļa pārbrauktuves Sarkandaugavā, samazinātu sastrēgumus Tilta ielā, taču radītu virkni citu problēmu, par kurām apkaimes iedzīvotāji, iespējams, pat nenojauš. Runa ir par to, kur transporta plūsma tiks novirzīta tālāk, kad tā būs veiksmīgi tikusi pāri dzelzceļam.
http://www.apollo.lv/zinas/uz-sarkandaugavas-iedzivotaju-rekina-rigas-dome-risinas-satiksmes-problemas-pilseta/551920

Vide

 

Augi atjauno piesārņotu vidi pilsētā

06.2013

Īpaši augi – bioloģiskie putekļsūcēji – savāc piesārņojumu, un vide atkal kļūst tīra un dzīvošanai piemērota. Tas nav sižets no zinātniskās fantastikas filmas vai grāmatas, bet gan pasaulē daudzviet izmantota metode. Iespējams, drīz to liks lietā arī Sarkandaugavas apkārtnē.

http://www.ilustretazinatne.lv/node/839

 

 

Ieraksts Rīga Radio par Lielo talku Sarkandaugavā, kas notika 27.04.2013

30.04.2013

2013.04.30._Sarkandaugavas_talka

2013.04.26

Lai gan Sarkandaugavas upe ir piesārņota, tomēr tā ir viena no upēm, kuru vēl ir iespējams attīrīt, tā Latvijas Radio norādīja zaļas dzīves piekritēja un ainavu arhitekte Ilze Rukšāne. Nedēļas nogalē Lielajā talkā iecerēts pievērst uzmanību arī teritorijai pie Sarkandaugavas un iesākt augsnes attīrīšanu.

http://zinas.latvijasradio.lv/lv/zinas/latvija/ainavu-arhitekte-sarkandaugavas-upi-vel-ir-iespejams-attiiriit.a55528/

 

Viena kļūme un 90 000 tonnu amonija nitrāta nopostītu Rīgu
2013.04.22.
Rīgā plāno uzglabāt 4,5 reizes vairāk amonija nitrāta minerālmēslu nekā nupat nopostītajā pilsētā Teksasā! 17.aprīlī nograndušajam sprādzienam ASV Teksasas štata minerālmēslu ražotnē, kas paņēma cilvēku dzīvības, daudzus ievainoja un nopostīja nelielo pilsētu, vajadzētu būt nopietnam brīdinājumam arī Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem. Rīgas apkaimju iedzīvotāju biedrības pauž sašutumu par politiķu tuvredzību un kategoriski iestājas pret lēmumu pieļaut lielu apjomu sprādzienbīstamu minerālmēslu transportēšanu Latvijā/Rīgā un to uzglabāšanu Kundziņsalā.
http://www.apollo.lv/zinas/viena-klume-un-90-000-tonnu-amonija-nitrata-nopostitu-rigu/564027

Rīgas dome gatavos argumentus, kāpēc neizdodas uzlabot gaisa kvalitāti pilsētā
2013.03.16.
Kaut arī Rīgas domē 2011.gada vasarā apstiprināta Rīgas pilsētas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programma no 2011. līdz 2015.gadam, situācija pilsētā sevišķi nav mainījusies un putekļu koncentrācija Rīgas centra gaisā joprojām tiek novērota biežāk, nekā pieļauj ES normatīvi. Kļaviņš atzina, ka rīcības programmas realizācijā Rīgas domei ir problēmas ar komunikāciju starp departamentiem, kas atbildīgi par aktivitāšu realizāciju – Mājokļu un vides departaments atbildīgs par monitoringu, stratēģiskos dokumentus izstrādājis Pilsētas attīstības departaments, savukārt par ielu laicīgu tīrīšanu un mitro kopšanu atbildīgs Satiksmes departaments.
http://www.delfi.lv/news/national/politics/rigas-dome-gatavos-argumentus-kapec-neizdodas-uzlabot-gaisa-kvalitati-pilseta.d?id=43122634

Antāne: Beidzot jāsāk sistēmiski rūpēties par gaisa un vides kvalitāti ostai piegulošajos rajonos
2013.02.23.
“Sarkandaugavas, Mangaļsalas un citu ostai piegulošo teritoriju gaisa kvalitātes un vides jautājumiem līdz šim pilsēta nav veltījusi pietiekošu uzmanību,” uzskata Reformu partijas Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāte Inga Antāne.
http://www.diena.lv/latvija/viedokli/antane-beidzot-jasak-sistemiski-rupeties-par-gaisa-un-vides-kvalitati-ostai-piegulosajos-rajonos-13995149

Valsts vides dienests nosledz ligumu par Sarkandaugavas vesturiski piesarotas teritorijas sanaciju
2013.02.14.
Valsts vides dienests (VVD) trešdien, 13.februārī, noslēdza līgumu ar apvienību Intergeo-R par vēsturiski piesārņotās vietas sanāciju Sarkandaugavas teritorijā, portālu Diena.lv informēja VVD.
http://www.diena.lv/latvija/riga/valsts-vides-dienests-nosledz-ligumu-par-sarkandaugavas-vesturiski-piesarnotas-teritorijas-sanaciju-13993631

Rīgā pasliktinājusies gaisa kvalitāte
2013.02.04.
Rīgas centrā pagājušās nedēļas sākumā trīs dienas novērota paaugstināta cieto daļiņu PM10 jeb putekļu koncentrācija gaisā, liecina Rīgas domes Vides pārvaldes Gaisa un ūdens aizsardzības nodaļas speciālistu apkopotā informācija par gaisa kvalitāti Rīgas centrā laikā no 28.janvāra līdz 4.februārim.
http://www.tvnet.lv/zala_zeme/daba/452474-riga_pasliktinajusies_gai

 

 
Personāla atlase